Låt oss börja ett nytt äventyr: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Steph (diskussion | bidrag) |
Steph (diskussion | bidrag) |
||
Rad 83: | Rad 83: | ||
| Garva hjortskinn (4/4)<br><br>Gå till Lilla Örnen | | Garva hjortskinn (4/4)<br><br>Gå till Lilla Örnen | ||
| 55 Erfarenhetspoäng<br><br> [[Läderskärp]] | | 55 Erfarenhetspoäng<br><br> [[Läderskärp]] | ||
|- align="center" | |||
| [[Bild:Lilla_örnen.png|thumb|80px|left|Lilla Örnen]]<br> | |||
| Den första jakten | |||
| '''Uppdraget [[Byxorna glider ned]]'''<br><br><br>Nivå 8<br><br>Gå till Lilla Örnen | |||
| Jaga kalkon (4/4)<br><br>Gå till Lilla Örnen | |||
| 18 Erfarenhetspoäng | |||
|- align="center" | |||
| [[Bild:Sheriff_Saloon.png|thumb|80px|left|Sheriff John Fitzburn]]<br> | |||
| Ridandets konst | |||
| '''Uppdraget [[Den första jakten]]'''<br><br><br>Nivå 8<br><br> | |||
| Kofösning (8/8) | |||
| 45 Erfarenhetspoäng | |||
|- align="center" | |||
| [[Bild:Sheriff_Saloon.png|thumb|80px|left|Sheriff John Fitzburn]]<br> | |||
| Välja vapen | |||
| '''Uppdraget [[Ridandets konst]]'''<br><br><br>Nivå 8<br><br> | |||
| | |||
| | |||
|- align="center" | |||
| [[Bild:Sheriff_Saloon.png|thumb|80px|left|Sheriff John Fitzburn]]<br> | |||
| Kraftmätning | |||
| '''Uppdraget [[Välja vapen]]'''<br><br><br>Nivå 8<br><br> | |||
| Döda Bråkmakare | |||
| 2 Färdighetspoäng <br><br>Gröngölingsskor | |||
|} | |} |
Versionen från 13 augusti 2013 kl. 16.10
Sidan uppdateras... Vi ber om ursäkt för röran - vi bygger om. |
Låt oss börja ett nytt äventyr är en ny uppdragsserie som kom till i version 1.30, den behövs för många nya uppdrag men även för lite äldre uppdrag, så det är ett väldigt viktigt uppdrag att ha gjort klart.
Uppdragsserien
Uppdragsgivare | Titel | Påbörjande kräver | Slutförande kräver | Belönig |
---|---|---|---|---|
Välkommen | Uppdragsserien Eldhjärta
|
Besegra busen (duell) | Trasig lerkruka 8 Erfarenhetspoäng | |
Vinn dina sporrar | Uppdraget Välkommen Nivå 8 |
Fästa sporrar 4/4 | $ 10 21 Erfarenhetspoäng 1 Färdighetspoäng | |
Ett intressant fynd | Uppdraget Vinn dina sporrar Nivå 8 |
Nål och tråd 1/1 Bomull 1/1 |
45 Erfarenhetspoäng Ylleponcho | |
Landet behöver nya kläder | Uppdraget Ett intressant fynd Nivå 8 |
Ylleponcho | 12 Erfarenhetspoäng Dammtrasa | |
Dammtrasa | Uppdraget Landet behöver nya kläder Nivå 8 |
Ylleponcho | 12 Erfarenhetspoäng Dammtrasa | |
Handel i Västern | Uppdraget Dammtrasa Nivå 8 |
Sälja Dammtrasa! | 21 Erfarenhetspoäng $ 50 | |
Varor mot kontanter | Uppdraget Handel i Västern Nivå 8 |
$200 | 12 Erfarenhetspoäng Unghingst | |
Traditionellt arbete | Uppdraget Varor mot kontanter Nivå 8 |
Tobaksblad 1/1 | 21 Erfarenhetspoäng Yllebyxa | |
Den första resan | Uppdraget Traditionellt arbete Nivå 8 |
Gå till Lilla Örnen | 16 Erfarenhetspoäng | |
Mötet | Uppdraget Den första resan Nivå 8 Gå till Lilla Örnen |
Plankor 2/2 Fälla träd (2/2) Gå till Lilla Örnen |
24 Erfarenhetspoäng | |
Byxorna glider ned | Uppdraget Mötet Nivå 8 Gå till Lilla Örnen |
Garva hjortskinn (4/4) Gå till Lilla Örnen |
55 Erfarenhetspoäng Läderskärp | |
Den första jakten | Uppdraget Byxorna glider ned Nivå 8 Gå till Lilla Örnen |
Jaga kalkon (4/4) Gå till Lilla Örnen |
18 Erfarenhetspoäng | |
Ridandets konst | Uppdraget Den första jakten Nivå 8 |
Kofösning (8/8) | 45 Erfarenhetspoäng | |
Välja vapen | Uppdraget Ridandets konst Nivå 8 |
|||
Kraftmätning | Uppdraget Välja vapen Nivå 8 |
Döda Bråkmakare | 2 Färdighetspoäng Gröngölingsskor |